
VGO TEL Note 24
Priceoye PriceRs 29,999
| General Features | |
|---|---|
| Release Date | 01 Feb 2024 |
| SIM Support | Dual Nano SIM + TF |
| Phone Dimensions | 168.5 x 76.6 x 8.35MM |
| Phone Weight | N/A |
| Operating System | Android 13 |
| Display | |
|---|---|
| Screen Size | 6.78’’ FHD+ Punch Hole Display |
| Screen Resolution | 1080×2460 pixel |
| Screen Type | N/A |
| Screen Protection | N/A |
| Memory | |
|---|---|
| Internal Memory | 256GB |
| RAM | 8GB + 8GB Extendable RAM |
| Card Slot | N/A |
| Performance | |
|---|---|
| Processor | Mediatek Helio G99 |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| Battery | |
|---|---|
| Type | 5000mAh |
| Camera | |
|---|---|
| Front Camera | 13MP |
| Front Flash Light | N/A |
| Front Video Recording | Yes |
| Back Flash Light | Yes |
| Back Camera | 64MP + 2MP + 2MP |
| Back Video Recording | Yes |
| Connectivity | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| 3G | Yes |
| 4G/LTE | Yes |
| 5G | N/A |
| Radio | unspecified |
| WiFi | Yes |
| NFC | No VGO TEL Note 24 Antutu: ~400,000 points bunchmark |