

VGO TEL Note 23
Rs 26,899
| General Features | |
|---|---|
| Release Date | 14 Nov 2023 |
| SIM Support | Dual Sim |
| Phone Dimensions | N/A |
| Phone Weight | N/A |
| Operating System | Android |
| Display | |
|---|---|
| Screen Size | 6.78 Inches |
| Screen Resolution | 1080 x 460 |
| Screen Type | FHD+ |
| Screen Protection | N/A |
| Memory | |
|---|---|
| Internal Memory | 256 GB |
| RAM | 8 GB + 8 GB Extended |
| Card Slot | N/A |
| Performance | |
|---|---|
| Processor | MediaTek Helio G99 6nm |
| GPU | N/A |
| Battery | |
|---|---|
| Type | 5000 mAh |
| Camera | |
|---|---|
| Front Camera | 16 MP |
| Front Flash Light | N/A |
| Front Video Recording | Yes |
| Back Flash Light | Yes |
| Back Camera | 50 MP Triple Ai |
| Back Video Recording | Yes |
| Connectivity | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| 3G | Yes |
| 4G/LTE | Yes |
| 5G | No |
| Radio | N/A |
| WiFi | Yes |
| NFC | N/AVGO TEL Note 23Approximately 390,000 points |